b
Masz pytania? Zadzwoń do nas!

(+48)575 900 602

Lub zostaw swój numer - Oddzwonimy!
Masz pytania? Napisz do nas!

kontakt@lavendaclinic.pl

Lub zostaw swój adres - Napiszemy!

Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi kosmetyczne czy z zakresu medycyny estetycznej kojarzą nam się zazwyczaj z kobietami. Rzeczywiście, stanowią one przeważającą część klientów gabinetów kosmetologicznych.

Zabiegi mężczyzna

Z naszego doświadczenia wynika, że mężczyźni rzadziej decydują się na zabiegi opóźniające procesy starzenia skóry, częściej sięgają natomiast po rozwiązania konkretnych problemów estetycznych jak przebarwienia, wypadanie włosów głowy czy zbędne owłosienie na ciele.

Skóra kobiet i mężczyzn nie różni się praktycznie pod względem grubości warstwy rogowej naskórka. Idąc jednak głębiej, napotykamy coraz więcej różnic, niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Zabiegi mężczyzna

Ilość ceramidów w naskórku, które odpowiedzialne są za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody, u kobiet spada znacząco wraz z upływem lat, u mężczyzn natomiast utrzymuje się na podobnym poziomie przez całe życie. Przekłada się to na rzadziej występujące problemy z suchością skóry. Dodatkowo gruczoły łojowe dorosłych mężczyzn wykazują większą aktywność niż u kobiet, związane jest to z różnicami w stężeniu hormonów androgenowych. U kobiet ilość wydzielanego sebum spada z dekady na dekadę począwszy najczęściej od trzydziestego roku życia, u mężczyzn pozostaje na podobnym poziomie przez całe życie. Dzięki temu mężczyźni są mniej narażeni na przesuszanie się skóry czy podrażnienia związane z czynnikami środowiskowymi, jednak mają przez to również najczęściej bardziej widoczne pory skórne oraz częściej cierpią na trądzik młodzieńczy czy ten w życiu dorosłym.

Różnice znajdziemy również w skórze właściwej. Grubość warstwy siateczkowej jest większa u mężczyzn, zawiera ona również wyższą procentowa zawartość włókien kolagenowych. Kiedy zatem ilość włókien podporowych zaczyna się zmniejszać wraz z naturalnym procesem starzenia, u mężczyzn znacznie później pojawiają się tego zewnętrzne oznaki.

Wpływ na skórę mężczyzn ma również sposób pielęgnacji. Zdecydowanie częściej zapominają oni o prawidłowym nawilżaniu skóry oraz o ochronie przeciwsłonecznej. Przekłada się to na większe nasilenie zmian naczyniowych, trądziku różowatego czy też przetłuszczanie skóry.

Mężczyźni znacznie częściej dotknięci zostają problemem nadmiernego wypadania włosów czy łysienia. Związane jest to z predyspozycjami genetycznymi oraz działaniem układu hormonalnego i szacuje się, że problem ten dotyka ponad 60 % mężczyzn po 50. roku życia.

Zabiegi mężczyzna

Jakie mamy rozwiązania do dyspozycji w odniesieniu do powyższej charakterystyki?

Zabiegi mężczyzna

Aby uporać się z przewlekłym rumieniem twarzy oraz współwystępującymi często rozszerzonymi naczynkami proponujemy niezwykle skuteczny zabieg Lumecca InMode. Głowica zabiegowa łączy w sobie właściwości lasera barwnikowego, KTP oraz IPL. Zamyka ona zarówno bardzo małe, powierzchowne naczynka tworzące jednolity rumień, jak i widoczne gołym okiem, mocno rozszerzone naczynka, na przykład w okolicy nosa. Zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, nie wymaga okresu rekonwalescencji. Naturalną i pożądaną reakcją po zabiegu jest lekkie zaczerwienienie skóry, które utrzymuje się zazwyczaj dwie doby. Często już jeden zabieg wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, przy bardziej nasilonych zmianach zabieg można powtórzyć kilka razy, zachowując odstępy trzech tygodni.

Lumecca InMode znajduje zastosowanie również w redukcji przebarwień różnego pochodzenia. Bezpośrednio po zabiegu stają się one znacznie ciemniejsze, a następnie w okresie około dwóch tygodni złuszczają się, pozostawiając skórę o jednolitym kolorycie. Efektem dodatkowym zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, zatem podczas jednej procedury uzyskujemy również działanie przeciwstarzeniowe.

Zabiegi mężczyzna

Zmiany trądzikowe, nadmierne przetłuszczanie, liczne zaskórniki otwarte to problemy, z którymi pomogą uporać się peelingi chemiczne marki Purles. Ich formuły łączą w sobie skuteczne działanie oraz skrócony do minimum okres rekonwalescencji. Podczas dokładnej konsultacji przed zabiegiem kosmetolog dobiera preparat najlepiej odpowiadający skórze klienta. Peelingi chemiczne to niezwykle duża grupa substancji o wielokierunkowym działaniu, dlatego u jednego klienta lepiej sprawdzi się głęboko wnikający preparat powodujący intensywne złuszczanie skóry, u innego zaś lepszym rozwiązaniem może okazać się seria zabiegów z preparatem o działaniu antybakteryjnym i delikatnie stymulującym wymianę warstw naskórka.

Zabiegi mężczyzna

Mężczyźni, których dotknął problem nadmiernego wypadania włosów mają do dyspozycji kilka rozwiązań. Pierwsze z nich to mezoterapia igłowa skóry głowy z wykorzystaniem wysoce skutecznego preparatu Dr. Cyj Hair Filler. Jego skuteczność jest wielowymiarowa. Po pierwsze stymuluje powstawanie nowych włosów oraz przywraca pigmentacje tym, które zaczęły ją tracić. Po drugie hamuje obumieranie komórek w obrębie mieszków włosowych i przyspiesza powstawanie nowych. Dzięki temu odrastające włosy są grubsze i mocniejsze. To wszystko jest możliwe dzięki zawartości w składzie kwasu hialuronowego i kompleksu aż 7 peptydów biomimetycznych. Dodatkowo seria mikro nakłuć intensywnie pobudza krążenie skóry głowy.

Drugim zabiegiem, który pozwala przywrócić gęstość włosom skóry głowy jest mezoterapia igłowa z autologicznym preparatem złożonym z osocza bogatopłytkowego oraz fibryny. Jest to bezpieczna procedura, pozbawiona ryzyka reakcji alergicznych, ponieważ preparat jest tworzony z odwirowanej krwi pacjenta. Osocze i fibryna to rezerwuar czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Mają one zdolność aktywowania mieszków włosowych poprzez stymulację rozpoczęcia fazy aktywnego wzrostu włosów. Pobudzają również powstawanie nowych naczyń krwionośnych w skórze głowy. Seria zabiegów daje pacjentowi lepszą jakość włosów, zagęszczenie i znacznie zmniejszone wypadanie.

Mając na uwadze charakterystykę skóry mężczyzn producenci tworzą również preparaty skierowane specjalnie do tej grupy klientów. Przykładem jest rewelacyjny produkt marki Neuvia o nazwie Hydro Deluxe Man. Wykorzystujemy zabiegi z jego użyciem u mężczyzn, którzy chcą opóźnić procesy starzenia lub borykają się z odwodnioną, szarą cerą. Preparat zawiera wysokie stężenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który nawilża skórę i daje jej naturalny blask. Składnikiem, który intensywnie pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny jest z kolei hydroksyapatyt wapnia. Produkt zawiera również aminokwasy, które wspomagają odbudowę skóry oraz odżywiają ją.

Zabiegi mężczyzna

Podsumowując, aby skutecznie podejść do zabiegów u mężczyzn należy być świadomym czym charakteryzuje się ich skóra.>

W Lavenda Estetic Clinic podchodzimy do każdego klienta indywidualnie, dlatego zapraszamy na konsultację, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja skóra jest w dobrych rękach.

Zabiegi mężczyzna