b
Masz pytania? Zadzwoń do nas!

(+48)575 900 602

Lub zostaw swój numer - Oddzwonimy!
Masz pytania? Napisz do nas!

kontakt@lavendaclinic.pl

Lub zostaw swój adres - Napiszemy!

Metody zwalczania tkanki tłuszczowej

Metody zwalczania tkanki tłuszczowej

Mówi się, że najskuteczniejszą metodą, aby zwalczyć tkankę tłuszczową jest zdrowa dieta o ujemnym bilansie kalorycznym i wysiłek fizyczny. Zdarza się jednak, że mimo starań tracimy tkankę tłuszczową nie z tych miejsc, na których nam najbardziej zależy lub utrata centymetrów jest niewspółmiernie niska w porównaniu do naszego zaangażowania. Winowajcą mogą być na przykład genetyczne uwarunkowania do odkładania tkanki tłuszczowej chociażby w okolicy brzucha. Utratę kilogramów utrudniają również niektóre schorzenia. Problem ten jest bliski szczególnie osobom cierpiącym na niedoczynność tarczycy, hashimoto, zespół policystycznych jajników czy zespół Cushinga. W sytuacjach, kiedy chcemy wspomóc utratę centymetrów z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii medycznej. Posiadamy w Lavenda Esthetic Clinic do dyspozycji wiele technologii, które przy odpowiedniej współpracy klienta pozwalają trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc. Podczas jej trwania poddajemy wybraną partię temperaturze -8 stopni Celsjusza przez około 70 minut. Temperatura ta działa destrukcyjnie na adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Badania wykazały, że komórki tłuszczowe poddane takiemu procesowi ulegają krystalizacji, a następnie w przeciągu kilku tygodni zostają usunięte z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Jeśli efekt po jednym zabiegu okazuje się nie w pełni satysfakcjonujący, możemy go powtórzyć po 6 tygodniach. Zabieg wyróżnia to, że usunięte zostają całe komórki tłuszczowe, wraz z błoną komórkową, co istotnie opóźnia powstawanie tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu w przyszłości. Dodatkowo nie wymaga on okresu rekonwalescencji, jednak należy pamiętać o zachowaniu niskotłuszczowej diety oraz unikać spożywania alkoholu przez 48 h po zabiegu. Miejsca poddanego zabiegowi nie można również opalać przez 3 tygodnie.

Metody zwalczania tkanki tłuszczowej

Nieco innym rozwiązaniem jest kriolipoliza kontrastowa TC Cryo. Podczas tego zabiegu poddajemy komórki tłuszczowe naprzemiennie temperaturze 6 i 41 stopni Celsjusza. W wyniku tego w organizmie zachodzi kilka procesów. Dochodzi przede wszystkim do uwolnienia iryzyny, hormonu nazywanego również hormonem wysiłku fizycznego. Powoduje on zamianę tłuszczu białego w brązowy, który jest łatwo wydalany z organizmu. Szok termiczny wywoływany przez urządzenie powoduje również wydzielanie FGF21, hormonu zwiększającego aktywność fibroblastów skóry właściwej. Uzyskujemy więc zarówno utratę tkanki tłuszczowej, jak i poprawę jędrności skóry. Zabieg ten jednak powtarzamy częściej, ponieważ seria wynosi od 4 do 6 zabiegów w odstępach jednego tygodnia.

Metody zwalczania tkanki tłuszczowej

Do dyspozycji mamy również rewelacyjny zabieg, który oprócz redukcja tkanki tłuszczowej pomoże pozbyć się kilku innych problemów takich jak cellulit, luźna skóra na brzuchu, ramionach, czy nogach. Możliwe jest to dzięki połączeniu kilku technologii. Urządzenie, którym wykonujemy zabieg wyposażone jest w głowicę generującą podciśnienie. Zasysa ona fałd skóry, a następnie generuje prąd fal radiowych. W tkance zostaje on zamieniony w ciepło, które skutkuje obkurczeniem włókien kolagenowych. Efekt tego jest widoczny niemal od razu w postaci zwiększonego napięcia skóry. W kolejnych kilku tygodniach następuje dodatkowo reorganizacja kolagenu, pobudzone zostają fibroblasty do produkcji nowych włókien, skóra staje się wyraźnie jędrniejsza i gładsza. W miejscach takich jak uda czy pośladki uzyskujemy zmniejszoną widoczność cellulitu. Zmniejszenie obwodów natomiast jest możliwe dzięki ultrakrótkim impulsom HV, które rozbijają komórki tłuszczowe i doprowadzają do wydalenia ich zawartości z organizmu.

Metody zwalczania tkanki tłuszczowej

Zabiegi opisane powyżej są najbardziej skuteczne jeśli łączymy je z zabiegami wspomagającymi drenaż limfatyczny. Idealnym przykładem jest tutaj endermologia LPG, która oprócz przyśpieszenia metabolizmu komórkowego, wspomaga modelowanie sylwetki. Najbardziej skuteczna jest wtedy, kiedy wykonamy ją w serii od 10 do 15 zabiegów z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Drenaż limfatyczny przebiega sprawnie tylko, kiedy pijemy odpowiednią ilość wody. Zatem jeśli chcemy zadbać o swoją sylwetkę konieczne jest wypijanie co najmniej 2l wody dziennie. Gdy połączymy te wszystkie elementy dodatkowo ze zdrową dietą i lekkim deficytem kalorycznym, jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonującą nas sylwetkę w o wiele krótszym niż standardowo czasie.

Zabiegi mężczyzna