b
Masz pytania? Zadzwoń do nas!

(+48)575 900 602

Lub zostaw swój numer - Oddzwonimy!
Masz pytania? Napisz do nas!

kontakt@lavendaclinic.pl

Lub zostaw swój adres - Napiszemy!

Masaż leczniczy – opiera się na technikach masażu klasycznego. Stosując systematyczne ruchy głaskania, rozcierania, ugniatania, uciskania oraz oklepywania oddziałuje przede wszystkim miejscowo wytwarzając takie reakcje organizmu jak ciepło, zwiększenie przepływu chłonki oraz krwi przez naczynia krwionośne, rozluźnienie naczyń krwionośnych oraz mięśni jak również przyśpieszenie procesu usuwania zbędnych i trujących produktów przemiany materii co zapobiega i likwiduje patologiczne zmiany w narządach i tkankach. Może być wykonywany zarówno na całe ciało jak i poszczególne jego partie.

Masaż sportowy – masaż wykorzystujący techniki masażu klasycznego wykonywane silniej, dłużej i bardziej energicznie. Spełnia funkcję regenerującą, rozgrzewającą oraz leczniczą. Głównym celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie. Może być wykonywany zarówno przed jak i po zawodach.

Drenaż limfatyczny – masaż, który służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym, polegający na wykonywaniu odpowiednich ruchów w taki sposób, aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku większych węzłów chłonnych. Wymaga bardzo dużej precyzji i płynności ruchów. Drenaż jest jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia obrzęku.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią – jest niezwykle skuteczną metodą usuwania objawów stresu oraz różnych dolegliwości przy wykorzystaniu leczniczych właściwości naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Ponadto pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, pomaga w walce z bezsennością.

Masaż gorącymi kamieniami – jest zabiegiem silnie relaksującym, pomaga osiągnąć uczucie spokoju i odprężenia, redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Masaż gorącymi kamieniami to głęboki relaks i odnowa biologiczna całego ciała.

Masaż stóp z elementami refleksoterapii – jest połączeniem technik rozluźniających z masażem uciskowym określonych punktów na stopie. Masując i uciskając poszczególne punkty na stopie poprawiamy ukrwienie odpowiadających im narządów. Masaż poprawia samopoczucie, rozluźnia i uruchamia stawy stopy oraz zwiększa odporność organizmu.

Kinesiotaping – polega na aplikacji na skórę pacjenta specjalnie przygotowanej taśmy, która oddziałuje na dynamikę ruchu, nie powodując jednocześnie ograniczenia ruchomości w stawie. Taśmy elastyczne powodują szybką poprawę funkcjonowania uszkodzonych tkanek, jednocześnie zapewniają wsparcie dla mięśni i zwiększają stabilność stawów.

Leczenie ostrogi piętowej / łokcia tenisisty – wykorzystujemy technologię fali uderzeniowej, aby rozbić skostnienia ostrogi piętowej oraz pobudzić tkankę mięśniową w schorzeniu tzw. „łokieć tenisisty”. Fala uderzeniowa działa świetnie na ból i bardzo spięte mięśnie.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów? Odwiedź nasze konto na Instagramie i Facebooku

Dowiedz się więcej


Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!